Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

Mścice

11 czerwiec 2011r.

Mścice, wieś położona na falistej morenie dennej Równiny Białogardzkiej, w odległości 7 km od Koszalina przy drodze Koszalin—Kołobrzeg w gminie Będzino. Mścice leżą w strefie chronionego krajobrazy na turystycznym szlaku "Wybrzeża". Miejscowość wymieniana w dokumentach z XIII w. jako własność kapituły kołobrzeskiej.


Niedalino

11 listopad 2011r.

Niedalino, wieś położona w dolinie rzeki Radew przy trasie Koszalin—Tychowo, w odległości 13 km na. południe od Koszalina, w gminie Świeszyno. Miejscowość leży wśród wzgórz morenowych, w strefie chronionego krajobrazu. Rzeka Radew (dł. 93 km) stanowi szlak kajakowy prowadzący z jeziora Kwiecko do Parsęty. W odległości 2 km od wsi sztuczne jezioro Hajka oraz elektrownia wodna. Początki miejscowości sięgają X w. Istniało tu grodzisko, a później gród strażniczy.


Pile - Pojezierze Drawskie

11 listopad 2011r.

Pile, wieś na Pojezierzu Drawskim przy trasie Szczecinek—Czaplinek, w odległości 25 km na płd.-zach. od Szczecinka, w gminie Silnowo. Miejscowość leży nad jeziorem Pile na szlaku turystycznym "Wzniesień Moreny Czołowej". Okoliczne zalesione wzgórza dochodzą do znacznych wysokości — Góra Rybacka — 179 m n.p.m. Jezioro Pile (pow. 933 ha, głęb. 54 m), drugie co do głębokości na Pojezierzu Drawskim, należy do akwenów typu ołigotroficznego. Na jeziorze — dwa półwyspy i trzy wyspy — ostoja ptactwa wodnego. Przez akwen przepływa rzeka Piła*-wa — szlak kajakowy.


Połczyn Zdrój

11 listopad 2011r.

Połczyn Zdrój to miasto położone w północnej części Pojezierza Drawskiego wśród lesistych wzgórz morenowych o znacznych wysokościach względnych i bezwzględnych, nad rzeką Wogra, w strefie chronionego krajobrazu.


Porost

11 listopad 2011r.

Porost to wieś położona w odległości 5 km na płd.-wsch. od Bobolic wśród pagórków morenowych o dużych deniwelacjach, nad jeziorem Chlewo, przy trasie Bobolice — Biały Bór. W sąsiedztwie znaczne kompleksy lasów i kilka niewielkich jezior. W sezonie letnim (1VI—15IX) w godzinach nocnych (22.00—7.00) jezioro jest objęte rozporządzeniem w sprawie ograniczenia nadmiernego hałasu. Przy zachodnich brzegach jeziora Chlewo, na półwyspie znajduje się grodzisko (IX—XI w.) ze stromymi wałami obronnymi wzoszącymi się do 11 m nad poziomem lustra wody, obecnie pokryte lasem.


Rąbino

11 listopad 2011r.

Rąbino to wieś położona na Pojezierzu" Drawskim nad rzeką Mogilnicą w odległości 13 km na płd.-zach. od Połczyna Zdroju przy trasie kolejowej Świdwin — Koszalin. Rzeka Mogilnicą (dł. 42 km) — lewy dopływ Parsęty — ma stosunkowo dobre warunki do uprawiania wędkarstwa.


Rosnowo

11 listopad 2011r.

Rosnowo to wieś położona na Równinie Białogardzkiej nad sztucznym jeziorem Rosnowskim, w odległości 4 km od szosy głównej Koszalin — Szczecinek, w gminie Manowo.


Strona 2 z 3, < Poprzednia  1  [2]  3  Następna >