Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1  [2]  3  4  ... 13  Następna >

Kamień Pomorski

06 czerwiec 2012r.

KAMIEŃ POMORSKI, KATEDRA Zakończono ją dopiero na przełomie XIV i XV w., w stylu gotyckim. W stołecznym grodzie książęcym w XII w. istniała mennica. W latach 1170-85 miasto było kilkakrotnie oblegane przez Duńczyków, jednak nie zostało zdobyte. Na przełomie XII i XIII w. stało się siedzibą kasztelanii. Źródła pisane wymieniają imiona kasztelanów: Zawista, Unima, Wargina, Stoisława. Jeszcze na początku XIII w. utrzymywał żywe kontakty z Polską m.in. do nowo założonego klasztoru sprowadzono z Krakowa dominikanów. W 1274 r.


Sarbinowo

11 listopad 2011r.

Sarbinowo to miejscowość wczasowa na Wybrzeżu Słowińskim, przy trasie Mielno — Kołobrzeg, 18 km na płn.-zach. od Koszalina, w strefie chronionego krajobrazu, na "Koszalińskim Szlaku Nadmorskim". Plaża oddzielona jest od wału wydmowego murem oporowym zbudowanym na początku XX w., mającym chronić wieś przed niszczącą działalnością morza.


Rymań

11 listopad 2011r.

Rymań to miejscowość na Równinie Białogardzkiej przy trasie Koszalin — Szczecin oraz kołowym szlaku "Wybrzeża".


Rosnowo

11 listopad 2011r.

Rosnowo to wieś położona na Równinie Białogardzkiej nad sztucznym jeziorem Rosnowskim, w odległości 4 km od szosy głównej Koszalin — Szczecinek, w gminie Manowo.


Rąbino

11 listopad 2011r.

Rąbino to wieś położona na Pojezierzu" Drawskim nad rzeką Mogilnicą w odległości 13 km na płd.-zach. od Połczyna Zdroju przy trasie kolejowej Świdwin — Koszalin. Rzeka Mogilnicą (dł. 42 km) — lewy dopływ Parsęty — ma stosunkowo dobre warunki do uprawiania wędkarstwa.


Rakowo

11 listopad 2011r.

Rakowo, to miejscowość położona wśród wzgórz moreny czołowej w sąsiedztwie malowniczego rynnowego jeziora Komorze, na szlaku "Wzniesień Moreny Czołowej" i szlaku wodnym rzeki Piławy. Otaczające tereny są w dużym stopniu zalesione. Szczególnie piękny widok roztacza się z nie-zalesionych wzgórz położonych na płd.-zach. do jeziora. Komorze (pow. 490 ha, głęb. 36 m) o urozmaiconej linii brzegowej posiada korzystne warunki do kąpieli i biwakowania.


Radacz

11 listopad 2011r.

Radacz to wieś położona na zachodnim brzegu jeziora moreny dennej — Radacz (pow. 152 ha) w odległości 1,5 km na płd.-zach. od szosy Szczecinek — Barwice, na Pojezierzu Drawskim, w gminie Silnowo. Na zachód od wsi oraz na południe od jeziora —duże kompleksy leśne. Teren ten zasiedlony od czasów przedhistorycznych, o czym świadczą dwa grodziska: jedno przy północnym, drugie przy wschodnim brzegu jeziora (przy ujściu Kanału _ Radackiego). Oba częściowo zniszczone w wyniku eksploatacji żwiru. Od XI w. teren ten należał do bogatego rodu Kleszczów, którzy w wyniku germanizacji przyjęli nazwisko von Kleist.


Strona 2 z 13, < Poprzednia  1  [2]  3  4  ... 13  Następna >