Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1  2  [3]  4  5  ... 13  Następna >

Porost

11 listopad 2011r.

Porost to wieś położona w odległości 5 km na płd.-wsch. od Bobolic wśród pagórków morenowych o dużych deniwelacjach, nad jeziorem Chlewo, przy trasie Bobolice — Biały Bór. W sąsiedztwie znaczne kompleksy lasów i kilka niewielkich jezior. W sezonie letnim (1VI—15IX) w godzinach nocnych (22.00—7.00) jezioro jest objęte rozporządzeniem w sprawie ograniczenia nadmiernego hałasu. Przy zachodnich brzegach jeziora Chlewo, na półwyspie znajduje się grodzisko (IX—XI w.) ze stromymi wałami obronnymi wzoszącymi się do 11 m nad poziomem lustra wody, obecnie pokryte lasem.


Połczyn Zdrój

11 listopad 2011r.

Połczyn Zdrój to miasto położone w północnej części Pojezierza Drawskiego wśród lesistych wzgórz morenowych o znacznych wysokościach względnych i bezwzględnych, nad rzeką Wogra, w strefie chronionego krajobrazu.


Polanów

11 listopad 2011r.

Polanów. Miasto położone jestt na granicy Równiny Słupskiej i Pojezierza Bytowskiego w strefie chronionego krajobrazu, nad rzeką Grabową, na skrzyżowaniu szlaków: Koszalin—Miastko i Bobolice—Sławno.


Pile - Pojezierze Drawskie

11 listopad 2011r.

Pile, wieś na Pojezierzu Drawskim przy trasie Szczecinek—Czaplinek, w odległości 25 km na płd.-zach. od Szczecinka, w gminie Silnowo. Miejscowość leży nad jeziorem Pile na szlaku turystycznym "Wzniesień Moreny Czołowej". Okoliczne zalesione wzgórza dochodzą do znacznych wysokości — Góra Rybacka — 179 m n.p.m. Jezioro Pile (pow. 933 ha, głęb. 54 m), drugie co do głębokości na Pojezierzu Drawskim, należy do akwenów typu ołigotroficznego. Na jeziorze — dwa półwyspy i trzy wyspy — ostoja ptactwa wodnego. Przez akwen przepływa rzeka Piła*-wa — szlak kajakowy.


Parsęcko

11 listopad 2011r.

Parsęcko wieś w odległości 8 km na zachód od Szczecinka w pobliżu trasy Szczecinek —Barwice. Położona wśród wzgórz moreny czołowej o znacznych deniwelacjach, u źródeł rzeki Parsęty. Około 2 km na płd.-wsch. znajduje się znacznej wielkości jezioro Trzesiecko (pow. 295 ha, głęb. 11,8 m).


Ostrowice

11 listopad 2011r.

Ostrowice leżą przy trasie Połczyn Zdrój—Drawsko Pomorskie w pasie moren czołowych, nad prawym dopływem Drawy—Kokną, stanowiącej szlak kajakowy. W odległości 1 km od wsi rzeka wpada do jeziora Ostrowiec (.pow. 107 ha, głęb. 3 m), na którym są cztery zalesione wyspy.


Osieki

11 listopad 2011r.

Osieki wieś rybacka położona na bezleśnej morenie dennej przy wschodnim brzegu jeziora Jamno w odległości 3 km od Bałtyku. Osieki Koszalińskie leżą przy trasie Koszalin — Łazy w gminie Sianów. W miejscowości znajduje się kościół gotycki z XIV w. przebudowany w wieku XIX (w wieży wmurowane ozdobne młyńskie kamienie).


Strona 3 z 13, < Poprzednia  1  2  [3]  4  5  ... 13  Następna >