Tanie domki na wczasy

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 13  Następna >

Osiek Drawski

11 listopad 2011r.

Osiek Drawski, wiejscowość na Pojezierzu Drawskim, położona na morenie czołowej w odległości 7 km na płd.-wsch. od Złocieńca. W sąsiedztwie znajduje się jezioro rynnowe Wąsosze (pow. 326 ha, największa głębokość 8,5 m) posiadającą,'' brzegi w większości podmokłe i zalesione. Obszar nad jeziorny i jezioro leży w strefie ciszy obowiązującej od godz. 22.00—7.00. We wsi na uwagę zasługuje stary park z ciekawym drzewostanem (aleja wysadzona platanami).


Nosibądy

11 listopad 2011r.

Nosibądy wieś położona na Pojezierzu Drawskim, 8 km na płd.-wsch. od Tychowa wśród lasów.


Niedalino

11 listopad 2011r.

Niedalino, wieś położona w dolinie rzeki Radew przy trasie Koszalin—Tychowo, w odległości 13 km na. południe od Koszalina, w gminie Świeszyno. Miejscowość leży wśród wzgórz morenowych, w strefie chronionego krajobrazu. Rzeka Radew (dł. 93 km) stanowi szlak kajakowy prowadzący z jeziora Kwiecko do Parsęty. W odległości 2 km od wsi sztuczne jezioro Hajka oraz elektrownia wodna. Początki miejscowości sięgają X w. Istniało tu grodzisko, a później gród strażniczy.


Mścice

11 czerwiec 2011r.

Mścice, wieś położona na falistej morenie dennej Równiny Białogardzkiej, w odległości 7 km od Koszalina przy drodze Koszalin—Kołobrzeg w gminie Będzino. Mścice leżą w strefie chronionego krajobrazy na turystycznym szlaku "Wybrzeża". Miejscowość wymieniana w dokumentach z XIII w. jako własność kapituły kołobrzeskiej.


Mostowo

11 listopad 2011r.

Mostowo, miejscowość położona w odległości 19 km na południe od Koszalina przy trasie: Bobolice — Szczecinek, nad sztucznym jeziorem Rosnowskim, na szlaku kajakowym rzeki Radwi, w gminie Manowo. Spiętrzenia rzeki dokonano w okresie międzywojennym. Stąd też sztuczne jezioro ma obecnie wygląd naturalnego, z dobrze ukształtowanymi brzegami (liczne zatoki, półwyspy a nawet wyspa w pobliżu Rosnowa). Wokół miejscowości" rozciągają się rozlegle kompleksy leśne, natomiast brzegi jeziora porośnięte są pięknymi wysokimi jałowcami.


Mielno — Unieście

11 listopad 2011r.

Mielno — Unieście. Miejscowość jest jednym z najbardziej znanych kąpielisk nadmorskich w Polsce. Obok funkcji wczasowej dużą rolę odgrywa rybołówstwo. Mielno — Unieście leży na mierzei Jamneńskiej oddzielającej Jamno od Bałtyku, na "Koszalińskim Szlaku Nadmorskim". Położenie między dwoma akwenami wpływa na specyfikę klimatu, charakteryzującego się łagodnością oraz znacznym stężeniem aerozolu w powietrzu. Szeroka plaża na całej swej długości odznacza się czystym, jasnym piaskiem. Korzystne warunki kąpielowe sięgają na odległość do 300 m od brzegu. Na zachód od osiedla znajduje się znaczny kompleks leśny. Nad największym jeziorem województwa koszalińskiego Jamnem (2240 ha) istnieją korzystne warunki do uprawiania sportów że-glarkich (przystanie: "Tramp", Gwardia, WSI).


Mielenko

11 listopad 2011r.

Mielenko, wieś położona w odległości 500 m od Bałtyku, przy szosie Mielno — Sarbinowo, ,w gminie Mielno. Miejscowość leży w strefie chronionego krajobrazu. Wczasowisko i kąpielisko morskie. Plaża szeroka z czystym drobnoziarnistym piaskiem. Brzeg morski niezbyt wysoki, niszczony przez sztormy.


Strona 4 z 13, < Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 13  Następna >